Cros cu obstacole si fitness la Brasov: Miscarea face bine 2014, Piata Sfatului

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

Sambata, 19 iulie 2014, „Cea mai mare ora de sport” ajunge in Piata Sfatului din Brasov si vine, pe langa clasele de zumba, kangoo jumps, khai bo si alte stiluri de fitness, sustinute de instructori renumiti, cu doua curse de alergare pe distanta de 4 km, cu si fara obstacole.

Evenimentul face parte din campania „Miscarea face bine”, initiata de Romtelecom si Dolce Sport, iar cele doua curse ale sale sunt organizate de Clubul Sportiv Smart Atletic, in colaborare cu Asociatia 7 scari.

Incepand cu ora 10:00, se va alerga pe traseul Strada Paul Richter – Strada Poarta Schei – Aleea Tiberiu Brediceanu, iar startul si sosirea vor avea loc in Piata Sfatului.

Clasamentele vor fi intocmite pe grupele de varsta 18-29 ani, 30-39 ani, 40-49 ani si + 50 de ani, si vor fi premiate primele 3 locuri la categoria open, masculin si feminin, pentru ficare cursa.

Inscrierile se pot face pana la data de 13 iulie (ora 23:59), pe www.miscareafacebine.ro/cros, pentru o taxa de participare de 50 de lei, sau la fata locului in limita locurilor disponibile, intre orele 8:00 si 9:45, achitand 60 de lei.

Suma colectata prin plata acestei taxe va fi donata in sprijinul copiilor bolnavi de cancer de la Spitalul Fundeni, prin intermediul Fundatiei Romtelecom pentru romani. 

Program Cros Miscarea face bine

08:00 – 09:45 – Ridicare kituri toate probele

09:00 – Sesiunea de incalzire

10:00 – Start toate probele

14:00 – Festivitatea de premiere

Program Cea mai mare ora de sport Brasov

09:00 – Freestyler

09.30 – Zumba Gold- Marius Grancea + Emil Iakabos

10:00 – Kangoo Jumps

10:30 – Steel Programs Fernando Gorini & Team

11:30 – Khai Bo Adrian Borozan Fitness Scandinavia

12:00 – Summer Abs Training Alex Valah Fitness Scandinavia

12:30 – X-Tempo Mihaela Opria si Marius Grancea

13:00 – Zumba Fitness

13:30 – Strike Zone

14:00 – Freestyler

14:30 – Concurs Boot Camp Romania

16:30 – Freestyler

17:00 – Strike Zone

17:30 – Jumping- Mihaela Opria

18:00 – Cardio Fat Burning Cristina Androne Fitness Scandinavia

18:30 – X-Tempo

19:00 – Steel Programs Fernando Gorini & Team

20:00 – Kangoo Jumps

20:30 – Zumba Gold

In paralel: TRX, Boot Camp, Nordic Walking, controale medicale