Fotbal copii, Targu Mures: Cupa E.ON Kinder, castigatorii primei serii

Detalii
Comentarii
Galerie foto

Interstar Medias, ACS Tampa Brasov, CS Iernut si Petrolul Ploiesti sunt echipele care au plecat acasa cu premiile si trofeele puse in joc de ACS Kinder si E.ON Romania in prima serie a turneului de fotbal pentru juniori, Cupa E.ON Kinder.

Competitia va continua cu a doua serie, din care fac parte categoriile de varsta 2001, 2003, 2005, 2007, meciurile fiind programate sa se desfasoare intre 7 si 10 septembrie.

Festivitatea de premiere s-a desfasurat joi, 4 septembrie, la Academia de Sport de la Complexul de Agrement Weekend din Targu Mures, dupa disputarea finalelor la cele patru categorii de varsta: 2000, 2002, 2004 si 2006.  Juniorii au fost premiati de domnii Pop Lupu Coriolan, presedintele ACS Kinder, si George Precup, director general adjunct E.ON Servicii Clienti.

„Acest eveniment a fost posibil datorita implicarii E.ON Romania, care ne-a aratat ca prin sport copiii invata sa traiasca sanatos, iar  prin educatie acestia se dezvolta si invata sa respecte mediul” a declarat Pop Lupu Coriolan, presedintele ACS Kinder.

„Vreau sa va multumesc dragi copii pentru efortul depus in aceste zile de competitie si sa va asigur ca E.ON Romania, asa cum a facut in ultimii opt ani, va ramane in continuare alaturi de voi, tinand Cupa E.ON Kinder la cele mai inalte standarde ” a declarat la festivitatea de premiere George Precup, director general adjunct E.ON Servicii Clienti.

La finalul seriei intai a turneului, clasamentul Cupei E.ON – Kinder arata astfel:

Categoria 2006

Golgeter: Cartinisan Vlad – Interstar Sibiu

Golgeter: Pirtea Andrei – LPS Targu Jiu

Cel mai bun portar: Todurel David – Star Medias

Jucatorul finalei: Chirila Iustin – Interstar Sibiu

Locul 1: Interstar Sibiu

Locul 2: Star Medias

Locul 3: LPS Targu Jiu

Locul 4: ACS Tampa Brasov

Categoria 2004

Golgeter: Grigore Iustin – ACS Tampa Brasov

Cel mai bun portar: Torok Andrei – Luceafarul Cluj

Jucatorul finalei: Borza Andrei – Academia Gh. Hagi

Locul 1: ACS Tampa Brasov

Locul 2: Academia Gh. Hagi

Locul 3: ACS Kinder Sangeorgiu de Mures

Locul 4: Sporting Comstar Vaslui

Categoria 2002

Golgeter: Criman Robert – ACS Tampa Brasov

Cel mai bun portar: Toth Robert – ACS Kinder Sangeorgiu de Mures

Jucatorul finalei: Iernutan Darius – CS Iernut

Locul 1: CS Iernut

Locul 2: ACS Kinder Sangeorgiu de Mures

Locul 3: ACS Tampa Brasov

Locul 4: Junior Galati

Categoria 2000

Golgeter: Tamas Nandor – AFC Odorheiu Secuiesc

Cel mai bun portar: Bakas Bogdan – Speranta Targu Mures

Jucatorul finalei: Ionita Alin – Petrolul Ploiesti

Locul 1: Petrolul Ploiesti

Locul 2: Speranta Targu Mures

Locul 3: AFC Odorheiu Secuiesc

Locul 4: Viitorul Arges

Toate detaliile turneului sunt disponibile pe site-ul oficial al competitiei www.eonkinder.ro. (comunicat si foto: E.ON Romania)